My ludzie, jesteśmy osobami stadnymi, które przeważnie nie lubią przebywać same. Nie ma więc co się dziwić, że od czasu do czasu spotykamy się ze znajomymi, by wypić piwo, porozmawiać i pośmiać się. W przypadku młodszych osób spotykanie się jest czymś naturalnym, bo sprzyjają ku temu warunki (szkoła, uczelnia). Należy jednak zauważyć,. że ludzie potrafią się porozumiewać bez słów i wskoczyć za sobą w ogień. Nazywa się to przyjaźnią, ale postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto się przyjaźnić z drugim człowiekiem. Aby się o tym dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Możliwość wygadania się z własnych problemów

Życie nie zawsze należy do najłatwiejszych. Czy to praca, szkoła, czy też życie rodzinne – są to stresy, które towarzyszą każdemu z nas. Warto mieć u swojego boku bliskie osoby, które potrafiłyby nam doradzić w najważniejszych kwestiach. Nie zawsze można polegać na sobie i własnej intuicji. Spojrzenie z boku naszego przyjaciela, który nas zna zawsze może być pomocne. Takie rady trzeba brać „za dobrą monetę” i nie irytować się nawet, gdy jego odpowiedź nie jest taka, jak byśmy tego wymagali.

Przyjaciel zawsze wesprze w trudnych chwilach

Możliwość zwierzania się innym na pewno jest swego rodzaju terapią, a nawet czymś w rodzaju spowiedzi przed księdzem. Nasz przyjaciel powinien zawsze nas wysłuchać, ale też my musimy odczuwać jego wsparcie. Prawdziwy druh zawsze pomoże w każdym problemie, bez znaczenia czy jest to kłopot natury miłosnej, zawodowej czy nawet finansowej. Co do tej ostatniej kwestii, to zawsze jest to delikatny temat, bo trzeba wiedzieć na ile można sobie pozwolić, by też nie postawić bliskiej osoby w niekomfortowej sytuacji.

Przyjaciel nigdy cię nie okłamie

Prawda zawsze powinna być jednym z najważniejszych atrybutów człowieka. Czasem ciężko o prawdomówność i zdarzają się sytuacje, w których mówimy drugiemu człowiekowi to, co chce on usłyszeć. Przyjaciel jednak ma się wyłamać z takiego postępowania i ma być kimś, kto powie ci jaka jest prawda, niezależnie od tego gdzie ona się znajduje. W świecie, w którym panuje tak wiele jadu i sztucznie wykreowanych relacji, jest to ogromna wartość, którą zawsze trzeba sobie cenić.