Jesteś na ważnym etapie swojego życia, w którym podejmujesz znaczące decyzje mające realny wpływ na Twoją przyszłość. Zapewne jako młoda osoba, która uczęszcza do liceum bądź przebrnęła na wyższy poziom nauki, nie masz ochoty czytać porad i poświęcać swojego czasu na naukowy bełkot. Tego masz nadto w szkole czy uczelni. Zachęcam Cię jednak, abyś poświęcił kilka minut swojego młodego życia na przeczytanie tego artykułu.

Wierz mi na słowo, kreatywność jest i będzie Ci w życiu potrzebna.

Może szukałeś już dodatkowej pracy bądź rozglądałeś się za stałym źródłem dochodu, jeśli tak, to wiesz, że w 90% ogłoszeń o pracę figuruje to magiczne słowo “kreatywność”, jako część wymagań pracodawcy. Ale to tylko ogłoszenia o pracę, a w życiu prywatnym?
Jest milion sposobów, żeby wykorzystać kreatywność w szkole i poza nią.
Czym do cholery jest ta kreatywność? Trzeba umieć rozgraniczyć kreatywność z głupotą, bo to bardzo cienka granica jest.

Sprawdź, czy potrafisz rozróżnić zwykłą głupotę od kreatywności

Lądujesz na dywaniku u dyrektora, zostałeś niesłusznie ukarany i jesteś wściekły. Co robisz?
a) Trzaskasz drzwiami, wybiegasz ze szkoły, jak szalony. Pragniesz zemsty i stwierdzasz, że musisz ukarać dyra. Postanawiasz więc troszkę udekorować jego samochód papierem toaletowym.

b) Buzujesz niczym wulkan, ale wpadasz na pomysł, aby przekonać dyra do swojej niewinności i zaczynasz sypać argumentami i dowodami, jak z rękawa. Zachowując się jak rasowy detektyw.

Musisz wystąpić przed wieloma osobami, ale ty nie lubisz mówić, boisz się, że zapomnisz, co miałeś powiedzieć i będą się z Ciebie śmiać. Co robisz?
a) Wszczynasz awanturę i chodzisz obrażony na cały świat, z przymusem stajesz na środku i sali i zaczynasz udawać niemowę, albo co gorsza – symulujesz zawał serca.

b) Postanawiasz, że przygotujesz się do przemowy. Jednak zamiast uczyć się na pamięć tekstu, przygotowujesz wielkie kartki z pojedynczymi zdaniami. Stajesz na środku i gestykulując, odkrywasz kartka, po kartce. Angażując wszystkich w całe przemówienie.

Odpowiedzi znajdziesz na końcu tekstu, ale nie martw się nie będziesz musiał odwracać ekranu do góry nogami.

Jako młody człowiek nie spodziewaj się, że życie będzie usłane różami, takie rzeczy tylko w bajkach, instagramach i snpaczatach, i innych sołszalach. Jednak właśnie, to w tych miejscach oprócz głupoty, jaką odznaczają się niektórzy ludzie, króluje kreatywność. Na przykład mieć setki lajków i followersów nie pokazując cycków? Pewnie, że można ale właśnie tu przydaje się kreatywność. Chcesz zaskoczyć bliską Ci osobę albo swoją drugą połówkę? Zostaw oklepane pomysły starym ludziom bez wyobraźni i kreatywności. Miłe zaskoczenie polega na łamaniu schematów i nieszablonowym myśleniu.
Pamiętaj, kreatywność to dobra i pożądana cecha, która pomoże Ci w wielu sytuacjach, czasami przyda Ci się również, jako wyjście awaryjne.

Czy rozróżniasz kreatywność od głupoty? – odpowiedzi

W obu pytaniach wybrałeś odpowiedź A: Masz w sobie zalążek kreatywności, jednak skłaniasz się bardziej ku nieodpowiedzialnym zachowaniom, które mogą być dla Ciebie negatywne w skutkach. Popracuj nad rozwijaniem swojej kreatywności w dobrym kierunku.

W obu pytaniach wybrałeś odpowiedź B: Brawo! Dobrze sobie poradziłeś, jesteś świadomy granicy kreatywności i głupoty. Oby tak dalej!

Odpowiedzi A i B: Jeśli wybrałeś po jednej z tych odpowiedzi, balansujesz na granicy, ale masz świadomość o jej istnieniu. Ukierunkuj swoje pokłady kreatywności poprzez ćwiczenia na dobrą drogę.