Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i możliwości stojące przed dzieckiem, ale też spore koszty przy zakupie zeszytów, przyborów szkolnych czy nowego plecaka. Jednak najwięcej trzeba wydać na podręczniki szkolne – nieraz trzeba ich kupić aż kilkanaście, a ceny nowych książek potrafią zaskoczyć. Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne tak, by zaoszczędzić?

Tanie podręczniki szkolne w księgarni internetowej

Najpopularniejszym miejscem zakupu tanich podręczników szkolnych są obecnie księgarnie internetowe. Działa ich aż kilkadziesiąt, a spora konkurencja oraz niskie koszty sprawiają, że księgarnia online oferuje podręczniki szkolne dużo taniej niż księgarnia stacjonarna. Oczywiście są to książki nowe, świeżo z drukarni, dzięki czemu można mieć pewność, że zakupi się najnowsze wydanie rekomendowane przez nauczycieli. Planując kupno tanich podręczników szkolnych online warto od razu zamówić cały pakiet niezbędnych książek – w ten sposób można oszczędzić na wysyłce, która w przypadku większych zamówień jest z reguły bezpłatna. Księgarnia internetowa to skuteczny sposób na zakup tanich podręczników i zaoszczędzenie pieniędzy.

Używane podręczniki szkolne – gdzie kupić?

Alternatywą dla księgarni internetowych jest zakup używanych podręczników szkolnych. Zazwyczaj są tańsze od nowych, choć różnica w koszcie zakupu zazwyczaj jest relatywnie niewielka. Na cenę używanych podręczników ma wpływ ich stan, a także miejsce zakupu. Nieco więcej zapłacimy w antykwariacie lub w skupie używanych podręczników – tego typu miejsca często specjalizują się w handlu książkami szkolnymi, dzięki czemu mają dość szeroki wybór pozycji. Tanie, używane podręczniki można też kupić od uczniów wyższych klas. To zdecydowanie najtańsze i najprostsze rozwiązanie, choć książki te często są w słabym stanie, a duża część zadań może być wypełniona. Warto też upewnić się, że nauczyciel nie wymaga nowszego wydania podręcznika. Różnice pomiędzy wydaniami potrafią być znaczące i mogą utrudnić dziecku naukę z przestarzałej książki.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kupno tanich podręczników szkolnych w księgarni internetowej, w antykwariacie czy od uczniów ze starszych klas, warto dokładnie przemyśleć zakup i upewnić się, że wybrana oferta jest faktycznie najkorzystniejsza. Różnice w cenie pomiędzy książkami mogą być ogromne, co przekłada się na potencjalne oszczędności!