Praca, szkoła, studia. W natłoku codziennych zajęć nie masz czasu na planowanie wymarzonych wakacji, a kiedy już zdarzy się upragniona chwila wolnego nie masz siły na siedzenie przed komputerem, czytania miliona książek i artykułów podróżniczych. Wakacje to bezcenny czas, który powinieneś wykorzystać w stu procentach, podpowiem Ci jak zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie.

Po pierwsze, zastanów się czego oczekujesz? Ciszy, spokoju, najlepiej żebyś nie spotkał nikogo przez tydzień czy może wręcz przeciwnie, integracji z ludźmi, barów, dyskotek i imprez na plaży. Jeśli jesteś zwolennikiem odpoczynku sam na sam, polecam bardzo modne w ostatnim czasie domy gościnne. Duży wybór, przystępne ceny oraz lokalizacje w ustronnych miejscach to coś dla Ciebie. Dla zwolenników imprezowania najlepszą opcją będą wycieczki objazdowe, organizowane w grupach łączące zabawę z wypoczynkiem i zwiedzaniem.

Po drugie, określ jaki budżet jesteś w stanie przekazać na wakacyjny wyjazd i o ile to możliwe ustal wcześniej z szefem, kiedy będziesz mógł wziąć urlop. Im wcześniej to ustalisz, tym lepiej dla Ciebie. Da Ci to większe możliwości w wyborze noclegów, biletów i wszystkich atrakcji, a przy tym nie wykończy twojego portfela. Ciekawą opcją są wolontariaty, zarówno dla studentów jak i dla całych rodzin. Organizowane w różnych krajach świata, łączą ze sobą pomoc dla innych oraz edukację poprzez poznawanie innych kultur. Możesz również recenzować wybrane obiekty noclegowe np. gospodarstwa agroturystyczne w zamian za noclegi i posiłek. Świetny pomysł na objazdowe wakacje.

Po trzecie i najważniejsze nie bój się wyzwań i nowych rzeczy, eksperymentuj, kiedy jak nie w wakacje? Nigdy nie byłeś w podróży z plecakiem, nie płynąłeś statkiem, nie leciałeś samolotem? Zrób to, weź plecak i niech to będą wakacje życia, nawet z Krakowa do Gdańska, popłyń statkiem po Wiśle, kup najtańszy bilet jaki znajdziesz i leć! Poznaj nowych ludzi, medytuj na łonie natury, baw się z dziećmi na drugim końcu Świata, to zależy tylko od Ciebie i twojej kreatywności.